BALOĞLU GIDA 34 YILLIK TECRÜBESİYLE GAZİANTEPLİ'LERİN HİZMETİNE DEVAM ETMEKTEDİR

34 yıldır Gaziantep'te Toptan ve Perakende Şarküteri ürünlerini Gaziantep halkına sunan Baloğlu Gıda, Kocaoğlan Mahallesi, İbrahim Tevfik Kutlar Caddesi (Protokol Caddesi) No: 98 Şahinbey / Gaziantep'te 1700 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. Baloğlu Gıda, toptan ve perakende satış mağazası ile Gaziantep halkına hizmet vermenin gururunu yaşıyor.

Baloğlu Gıda Gaziantep halkıyla bütünleşmiş bir firma olarak kendini kanıtlamış, adından sıkça söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteli kahvaltılık ürünleri ile Gaziantepli'lerin damak zevkini değiştiren bir firma olmakla kalmamış, aynı zamanda peynirin ismini de kendi ismi olan "Balkaya" olarak halkın zihnine kazımıştır.

Gaziantepliler, beyaz peynir alacağı zaman, Baloğlu firmasının markasını tercih ederek: "Balkaya verir misin?" demektedir. Balkaya ismine Gaziantep adeta aşina olmuş durumdadır. Gaziantep'te, kendisini ıspatlamış firmalar arasına girmeyi başarmış olan Baloğlu, geniş dağıtım ağıyla Güneydoğu'nun en güçlü gıda firması durumundadır.

Gaziantep Güneydoğu'nun en büyük ilidir. Müşteri potansiyeli olarak çok iyi bir pazarı vardır. Bundan dolayı ürün yelpazesini geniş tutan Baloğlu Gıda; peynirde Balkaya ve Baloğlu, Format Zeytinleri, tulum peyniri, kaşar peyniri, örgü peynir, dil peynir, helva, reçel, bal vs. ürünlerle Gaziantep halkının isteklerine en iyi şekilde cevap vermektedir.

Baloğlu Gıda Ltd. Şti. Yönetim kurulu başkanı Mehmet Bal, başarının sırrını ve Baloğlu'nun çalışma prensibini Yeni Şafak Gazetesine anlattı.

Mehmet Bal: "Başarı, varılması gereken bir nokta değil, uzun yıllar sürdürülmesi gereken bir hizmet anlayışıdır" dedi. Bunun bilinciyle hareket ettiklerini, bundan 40 yıl önce Gaziantep'in şirehan peynir sitesinde bu işe başladığını, bu işi ilk başta perakende olarak yaptığını ve yılların getirdiği arz talepten dolayı toptan ve perakende işlerini devam ettirdiklerini söyledi. Talebin artmasından dolayı bugün tüm Türkiye'ye sevkiyat yaptıklarını belirtmektedir. Bu başarı, güven ve saygıya dayalı verilen hizmet tamamen halkın sağlığını ilgilendirdiğinden, ürünlerimizi büyük bir titizlikle seçerek alıyoruz. Bu da müşterilerimizin bize güvenmelerini sağlayan en büyük unsurdur. Bu güven bizim için her şeyden daha önemlidir. Geldiğimiz nokta da bunun bir göstergesidir.

Bütün sektörlerde olduğu gibi bizim sektörde de zaman zaman sorunlar yaşanmakta, lakin ticaretin en zorlu zamanında bile kalitemizden ödün vermemekteyiz.

Mehmet Bal sözlerine şöyle devam etti; "Bizi bu seviyeye getiren halkımızın güvenini ve teveccühünü boşa çıkarmayacağız. Kaliteli ürün sunmaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz."